Diabetološka ambulanta klinike Golnik po dogovoru med kliniko in Osnovnim zdravstvom Gorenjske ter Mestno občino Kranj do konca marca ostaja v prostorih Zdravstvenega doma Kranj.
Na Golniku medtem pospešeno pripravljajo vse potrebno za selitev ambulante, hkrati pa še naprej iščejo novo lokacijo v Kranju.
Na kranjski občini in zdravstvenem domu so pričakovali izselitev diabetološke in antikoagulacijske ambulante najkasneje do sredine februarja. Vendar pa je Klinika Golnik zaprosila za podaljšanje tega roka. Po neuspelem iskanju nadomestne lokacije v Kranju, je potrebovala čas za preureditev prostorov za ambulanto v samem kompleksu bolnišnice na Golniku.
V kranjskem zdravstvenem domu so imeli medtem vse pripravljeno za začetek prenove prostorov v prizidku zdravstvenega doma, ki sta jih lani kupila občina in Osnovno zdravstvo Gorenjske, da bi reševala prostorsko stisko ambulant družinske in otroške medicine.
Zato so si želeli čimprejšnje izselitve ambulant Klinike Golnik in začetka prenove. Po nekaj nesoglasjih, so vendarle našli skupni jezik. V Osnovnem zdravstvu Gorenjske so Kliniki Golnik šli naproti in ji čas za izpraznitev prostorov podaljšali do konca marca. Nato se bodo začela dela za preureditev izpraznjenih prostorov v 2 ambulanti otroške in eno ambulanto družinske medicine.
Na Kliniki Golnik so dogovora veseli in hitijo z ureditvijo prostorov na Golniku. Urejajo tudi okolico in nameščajo table za lažjo orientacijo bolnikov, ki jih bodo o spremembi lokacije tudi obvestili. Hkrati pa Klinika Golnik, kot rečeno, še naprej išče oziroma se dogovarja za nove prostore v Kranju, kjer bi lahko delovali ambulanti, da bi bili Kranjčanom bolj
dostopni. Klinika Golnik je na lokaciji Zdravstvenega doma Kranj lani opravila 8.736 obravnav sladkornih bolnikov, od katerih imata skoraj 2 tretjini stalno bivališče v Kranju. V antikoagulacijski ambulanti pa je poskrbela za 7811 obravnav.
Povzeto po RADIO KRANJ, 4.3.2024, NOVICE, 9:30