Predsednik vlade dr. Robert Golob se je v Velenju udeležil žalne in spominske slovesnosti v spomin na tri rudarje, ki so v nesreči v Premogovniku Velenje tragično izgubili življenje.
Predsednik vlade je družinam, svojcem in sodelavcem pokojnih rudarjev izrazil iskreno sožalje ob težki izgubi.
Vlada Republike Slovenije je v luči dogodkov 24. januar razglasila za dan žalovanja.
Vsebina povzeta po Ministrstvo za gospodarstvo. Originalna vsebina dostopna na https://www.gov.si/novice/2025-01-24-premier-dr-golob-se-je-poklonil-spominu-treh-rudarjev/.